Vítejte na mé stránce "AC SPARTA PRAHA"

Sparta se s ligovým ročníkem rozloučila vítězně

3. června 2011 v 19:30 | Zita |  Novinky

Po dlouhých deseti měsících uzavřeli sparťané ligový ročník 2010/2011 se stejným soupeřem, se kterým jej zahájili. Hradci Králové měli rozhodně co vracet, protože v srpnu prohráli ve východočeském městě 1:2. Odveta se podařila, Letenští zvítězili 3:1.

Trenéři ACS měli před utkáním o čem přemýšlet, protože postrádali hned tři hráče základního kádru. Pro čtyři žluté karty nemohli do hry Jiří Kladrubský, Jakub Podaný ani Marek Matějovský. Trest už naopak skončil Ondřeji Kušnírovi, jenž se vrátil na své stabilní místo pravého obránce. V záloze dostal příležitost David Pavelka, po dvou zápasech se do hry zapojil i Václav Kadlec, jenž vyléčil poraněný kotník.

Rudí začali náporem, který jim hned ve čtvrté minutě přinesl vedení. Libor Sionko centroval z pravé strany, míč zasáhl ruku jednoho z hradeckých obránců a sudí Hrubeš odpískal pokutový kop. Tomáš Pekhart poslal míč pod břevno, Lindr neměl šanci zasáhnout - 1:0 pro Spartu. Rozdl ve skóre mohl být brzy dvougólový, Manuel Pamić ale nedokázal přesně zpracovat krásnou přihrávku Lea Kweukeho a vybíhající Lindr schoval balon do rukavic.

Královehradecký gólman podruhé předvedl dobrou předvídavost po pětadvaceti minutách hry, kdy včasným vyběhnutím zastavil velkou šanci Lea Kweukeho. Kamerunský útočník se dočkal až několik minut před pauzou. Ondřej Kušnír utekl po pravé straně, nacentroval a Kweuke napálil balon do sítě - 2:0 pro Spartu.

Hosté se zkraje druhé půle pustili do útočení, kopali několik rohů, k přímému ohrožení Blažkovy branky se ale nedostali. Na druhé straně se k dobré hlavičce probojoval Tomáš Pekhart, míč ale nasměroval do Lidrových rukavic. V podobné pozici byl vzápětí hostující Černý, ten však vůbec netrefil prostor mezi tyčemi. Do branky zamířil až dvacet minut před koncem Janoušek, pěknou ránu z dálky musel Jaromír Blažek vytáhnout na rohový kop. Ani letenská jednička ale nemohla zabránit snížení. Centr z pravé strany do branky sklepl Václav Pilař - 2:1. Votroci mohlí vzápětí i vyrovnat, Černého hlavičku ale Blažek vyrazil. Konečnou podobu dal výsledku Tomáš Zápotočný. Střídající zadák přehodil Lindra po krásné přihrávce Lea Kweukeho - 3:1 pro Spartu. Sudí Hrubeš vzápětí zápas ukončil.
AC SPARTA PRAHA - FC HRADEC KRÁLOVÉ 3:1 (2:0)
Góly: 4. Pekhart, 38. Kweuke, 90. Zápotočný - 79. Pilař. ŽK: Rozhodčí: Hrubeš - Peřina, Nádvorník. Diváci: 6597.
Sparta: Blažek - Kušnír, Brabec, Řepka, Pamić - Sionko, Pavelka (81. Hušek), Vacek, Kadlec (46. Kerić) - Kweuke, Pekhart (89. Zápotočný).
Hradec Králové: Lindr - Chleboun, Pávek, Poděbradský (70. Rezek), Zelený, Fischer, Hochmeister, Janoušek, Štěpán (60. Hodas), Černý, Pilař (81. Jandík).