Vítejte na mé stránce "AC SPARTA PRAHA"

Se získanými body jsem spokojen, s druhým místem nikolivl

3. června 2011 v 19:36 | Zita |  Novinky

Se získanými body jsem spokojen, s druhým místem nikoliv


V sobotu 28. května definitivně skončila fotbalová sezona 2010/2011. Sparťané dokázali v ligovém ročníku vybojovat o šest bodů více, než o rok dříve, přesto titul neobhájili. "Bodově byla sezona povedená, výsledné druhé místo nás ale těšit nemůže," říká generální sportovní manažer Jozef Chovanec. Co dalšího říkal na hodnotící tiskové konferenci?

O startu do sezony:

Hned na začátku jsme dokázali vyhrát Superpohár. Tato soutěž v Čechách dle mého názoru hodně chyběla, jsem rád, že se nám v ní povedlo uspět - byť jsme dohrávali v deseti. A červená karta, následovaná trestem pro Tomáše Řepku rozhodně měla vliv na první ligové kolo v Hradci, kde jsme prohráli.

O výkonech a kádru:

Pokud jsme hráli v optimální sestavě, podávali jsme dobré výkony. Když bylo třeba udělat změny, nedařilo se nám podle představ. Hradec Králové, České Budějovice, Teplice, to všechno byly zbytečné ztráty, které nás mimo pořážek s Plzní stály titul. Byť náš bodový zisk byl vyšší, než před rokem. Proto je hodnocení sezony rozporuplné - bodový zisk je dobrý, druhé místo nás netěší.

O Plzni:

Viktoria se ukázala být velmi silným konkurentem, vyhnula se dloudobějšímu poklesu výkonnosti. Tímto ji chci pogratulovat k zisku titulu.

O kvalifikaci Ligy mistrů:

Měli jsme postoupit, byl to náš hlavní cíl, ale bohužel se to nepovedlo. Vytrestala nás vlastní nedisciplinovanost a individuální chyby, které rozhodly o postupu Žiliny.

O Evropské lize:

V této soutěži jsme se představili v lepším světle, než při naší první účasti. Postup ze skupiny byl úspěchem, myslím, že i herně to bylo lepší, než v sezoně minulé.

O zimních odchodech:

Juraj Kucka a Bony Wilfried nám sice chyběli, ale když se podíváme na bodové zisky, tak to až takový problém nebyl. Spíš v herním projevu, která byla do jejich odchodu přeci jen zajímavější.

O Tomáši Pekhartovi:
Tomáš k nám přišel na poslední chvíli a ještě nemocný. Proto mu ze začátku trvalo déle, než se dostal do formy a jeho zatěžování muselo být opatrnější. Jsem s ním spokojen, odvedl to, co jsme od něj očekávali, byl rozhodně přínosem. Věřím tomu, že jeho forma se projeví na ME do 21 let a poté v Norimberku, kam přestupuje.


O změnách:
Změny budou v kompetencích i ve složení realizačního týmu. Z něj jeden člověk určitě odejde. Martin Hašek dostane ještě více prostoru a tím bude mít i větší zodpovědnost za výsledky mužstva. Co se kádru týče, na toto téma ještě povedeme diskuze. U dvou hráčů můžu být konkrétní - velmi pravděpodobně přijdou Vidlička a Juhár. Plus samozřejmě návraty z hostování.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama