Vítejte na mé stránce "AC SPARTA PRAHA"

Rychlé góly nám hodně pomohly

14. května 2011 v 20:37 | Zita |  Novinky

Malé pražské derby Sparta zvládla. Bohemians 1905 porazila 2:0 díky brankám Libora Sionka a Tomáše Pekharta. Tři body za vítězství se začaly rýsovat již po dvanácti minutách, kdy Sparta vedla o dva góly. Hosté navíc dohrávali bez vyloučeného Azize Ibragimova, který viděl dvě žluté karty během tří minut.

Sparta měla skvělý začátek utkání. Byl to taktický záměr vlétnout na svého soupeře hned od úvodní minuty?
Věděli jsme, že Bohemka získala na jaře spoustu bodů a měli jsme z ní velký respekt. Oni dokážou svou aktivitou předčít svého soupeře a získávat díky tomu body. Záměr byl tedy jasný - být aktivní hned od začátku. Měli jsme v první minutě šanci. Pak jsme naštěstí proměnili dvě další. To nám hodně pomohlo.

V dalším průběhu už nebyla aktivita taková jako v úvodu?
Limitují nás zranění, takže jsme nemohli střídat tak, jak jsme chtěli. Bylo vidět, že Leo Kweuke se trápil, přestože měl dobrý start do zápasu. Neměl takovou lehkost jako v předešlých zápasech. Bohužel se nám před zápasem zranil Václav Kadlec, takže i to ovlivnilo naše plány. Jsem rád, že mohl nastoupit Jaromír Blažek, který v pátek třináctého vychytal třinácté čisté konto v sezoně. Není jednoduché vyhrát dvě utkání v řadě na domácím hřišti. Ne každému se to povede

Zmínil jste zranění Václava Kadlece. Je to vážné?
Uvidíme až po důkladném vyšetření. Zatím mám kotník hodně oteklý, takže se musí počkat, až otok odezní a bude moct podstoupit další vyšetření.

Tomáš Pekhart se opět prosadil střelecky. Nastoupil by v základní sestavě, i kdyby se Kadlec nezranil?
Ano, hrál by, i kdyby se Václav nezranil.

V posledních dvou kolech čekají Spartu outsideři. Co od těch zápasů očekáváte?
Jsme v situaci, kdy pořád doháníme Plzeň. Podobná situace byla i před třemi koly. Cíl se nemění, stále chceme všechna utkání vyhrát. Další dva zápasy jednoduchá nebudou, i když to jsou papírově slabší soupeři. Budou hrát o svou čest a navíc proti Spartě, takže budou mít o motivaci postaráno.

Hraje nějakou roli fakt, že Plzeň hraje až po Spartě? Může to být výhoda?
Nehraje to tak důležitou roli. Záleží na tom, jak pracujete s hráči a celým mužstvem, a jak řešíte situace, které vás potkají. Ať už jde o zranění nebo pokles formy. Není rozdíl, jestli hrajeme v pátek nebo sobotu, stejně musíme vyhrávat.