Vítejte na mé stránce "AC SPARTA PRAHA"

Druhý poločas se nám hodně nepovedl

7. května 2011 v 10:32 | Zita |  Novinky

Sparta vedla po prvním poločase v utkání s Libercem již o dva góly. Krátce po přestávce ale hosté snížili a utkání dostalo nový náboj. Andrej Kerić znovu navýšil skóre, ale Liberec se znovu vrátil do hry gólem Dejmka. Sparta nakonec severočeský tým zdolal 3:2 a snížil ztrátu na vedoucí plzeň na rozdíl jednoho bodu. Generální sportovní manažer Jozef Chovanec byl na tiskové konferenci po utkání nespokojen s výkonem ve druhém poločase.

První poločas byl jasně v režii Sparty. Druhý byl opačný. Co se stalo?
To je pravda. Liberec si začal víc věřit a odměnou mu byla branka, která s námi zamávala. Druhý poločas byl z naší strany hodně špatný, chtěli bychom se omluvit našim divákům za předvedenou hru. Věřil jsem, že po třetí brance se zklidníme a bude naše kombinační hra lepší. Ale hráči nehráli v pozicích, ve kterých měli. Zápas se stal hodně živelným a byl plný nepřesností.

Sparta ztrácí na Plzeň jeden bod. Budete sledovat sobotní duel Viktorie s Mladou Boleslaví?
Po našem výkonu Plzeň s Boleslaví sledovat nebudu, protože musíme vyřešit naše problémy. Začneme hned zítra na tréninku. Budeme se připravovat okamžitě na zápas s Bohemkou, který nás čeká příští pátek.

Měli jste v závěru obavy o výsledek?
Nervózní museli být určitě lidi na tribuně při protiútocích soupeře. Opět jsme dostali branku po rohovém kopu stejně jako v Teplicích. Zase nám vyvstává problém v podobě bránění standardních situací. Máme na čem pracovat. Nechtěli jsme dopustit takový "nervák". V prvním poločase se nám dařilo zastavovat všechny útoky Liberce, ale ve druhém poločase záložníci přestali pracovat tak, jak měli. Neplnili své úkoly a prohrávali osobní souboje.

Proč se nedostal do hry Tomáš Pekhart, který skóroval v minulém utkání?
V Teplicích dostal tvrdý úder při jedné šanci, přes týden si ránu léčil a nechtěli jsme riskovat jeho zdravotní stav. Určitě si ještě na jaře zahraje.

Netrpí mužstvo absencí Jaromíra Blažka?
Tím to není. Nás sráží vlastní chyby v poli. Například nepřesné přihrávky, po kterých se sami dostáváme pod tlak.

Jaký je stav Jaromíra?
Zítra jde na další vyšetření. Byl na kontrole kyčlí a zad. Po tomto vyšetření je nutné mít několik dní klid. Pozitivní je, že nemá žádnou svalovou trhlinu, čehož jsme se báli. Věříme, že bude v dalších zápasech připraven nastoupit.