Vítejte na mé stránce "AC SPARTA PRAHA"

Květen 2011

Kamil Vacek a Ondřej Kušnír nominováni do reprezentace

25. května 2011 v 18:41 | Zita |  Novinky

Trenér české fotbalové reprezentace Michal Bílek nominoval na přípravný turnaj do Japonska. Mezi vybranými hráči jsou i dva hráči Sparty - záložník Kamil Vacek a obránce Ondřej Kušnír.

Oba stabilní členové sparťanské sestavy se budou hlásit na srazu reprezentace 31. května v Praze. V ten samý den odcestují speciálem přes Vladikavkaz do Japonska, kde sehrají 4. června utkání proti Peru a o tři dny později s domácí výběrem.

FOTOGALERIE: Autogramiáda Jaromíra Blažka, Kamila Vacka a Tomáše Pekharta

25. května 2011 v 18:38 | Zita |  Novinky

V úterý 24. května proběhla autogramiáda ve Fanshopu AC Sparta Praha v GENERALI Areně. Fanouškům se podepisovali Jaromír Blažek, Tomáš Pekhart a Kamil Vacek.

Fotečky :

Nejlepší dárek k narozeninám? Titul

20. května 2011 v 20:36 | Zita |  Novinky

Na podzim byl klíčovým hráčem sparťanské juniorky. Se čtyřmi góly byl nejlepším střelcem týmu trenéra Zdeňka Svobody. Během zimní přípravy zazářil na halovém turnaji Fortuna Víkend šampionů. Na začátku května si odbyl premiéru v české nejvyšší soutěži, když nastoupil v základní sestavě v utkání proti Teplicím. Záložník David Pavelka dnes slaví dvacetiny.

Vraťme se k Teplicím, kde jsi poprvé nastoupil za Spartu v lize. Jaká to byla premiéra?
Bylo to pro mě těžké. Cítil jsem velký tlak, protože to byl hodně důležitý zápas. Šlo v něm o hodně. Byl jsem docela nervózní, ale nakonec to nebylo tak hrozné.

Užil sis ten zápas i přes dramatický průběh?
Určitě jsem si to užil. Byl to první zápas za áčko v lize, měl jsem z toho radost. Škoda, že jsem nevydržel na hřišti delší dobu, ale potřebovali jsme vyhrát, tak bylo logické, že trenéři chtěli dostat do hry další útočníky.

Pomáhali ti spoluhráči zbavit se nervozity?
Dá se říct, že mi pomohli všichni, ale hlavně ti starší a zkušení hráči mě před zápasem uklidňovali a povzbuzovali. Bylo to super.

Chodíš hrát pořád i za rezervu. Je podle tebe velký rozdíl mezi druhou a první ligou?
Rozdíl je poměrně dost znatelný. Ve druhé lize je jen pár hráčů, kteří mají velkou kvalitu a vyčnívají. V první lize tuhle kvalitu mají prakticky všichni, proti kterým se postavíte. Na druhou stranu, když proti nim hrajete, tak už to na hřišti tolik nevnímáte.

Už nějaký čas trénuješ s "áčkem". Pozoruješ na své hře nějaké změny?
Tréninky s áčkem mi dávají hodně, ale nic konkrétního jsem zatím nezaznamenal.

V posledních dvou zápasech si nenastoupil. Věříš, že ještě dostaneš do konce ligy příležitost hrát?
Teď už to bude asi do konce sezony těžké, ale pokud bych ještě šanci dostal, tak se budu snažit ze všech sil, abych nezklamal.
Dnes, ve středu, slavíš dvacetiny. Co by pro tebe bylo tím nejlepším dárkem?
Jednoznačně titul.

Plánuješ nějakou velkou oslavu? Nebo to necháš až po sezoně?
Nic neplánuji. Zřejmě si jen sednu s rodinou, dáme si večeři a to bude všechno.

Máš narozeniny ve stejný den s Kamilem Vackem. Připravují na vás spoluhráči něco speciálního?
Určitě budeme muset s Kamilem dát něco do kasy v kabině. To nás nemine ani jednoho. Nic speciálního neočekávám.

Co si přeješ nejvíc v následující sezoně?
Rád bych se prosadil v áčku, dostával co nejvíc příležitosti hrát první ligu a věřím, že budeme znovu bojovat o titul i v evropských pohárech.

Kamil Vacek a David Pavelka slaví narozeniny

20. května 2011 v 20:27 | Zita |  Novinky

Dva sparťanští záložníci slaví ve stejný den narozeniny. Kamilu Vackovi je dnes, 18. května, dvacet čtyři let. David Pavelka je o čtyři roky mladší.

Kamil Vacek o sobě dal poprvé vědět v sedmnácti letech v Olomouci, kde si bez problémů vybojoval místo v základní sestavě. Toho, že na Hané vyrůstá neobyčejný talent, se dozvěděli i zástupci Arminie Bielefeld, kam se Kamil zanedlouho stěhoval
.
Angažmá v Německu ale i vinou zranění nevyšlo podle očekávání a další Kamilovy kroky zamířily na Letnou. Skromného a nesmírně ochotného středopolaře zdobí především veliký přehled ve hře, velmi dobrá kopací technika a vynikající defenziva.

V letošní sezoně odehrál v rudém dresu dvaadvacet ligových utkání a vstřelil dva góly.
David Pavelka slaví dvacetiny. Pracovitý středopolař působí byl klíčovým hráčem sparťanské juniorky v podzimní části druhé nejvyšší soutěže. V zimní přípravě upoutal pozornost především výbornými výkony na halovém turnaji Fortuna Víkend šampiónů.

Davida zdobí veliká pracovitost, fotbalové myšlení a schopnost dostat se ze svého postu do zakončení. Na začátku května se dočkal premiéry v Gambrinus lize, když nastoupil v základní sestavě v utkání proti Teplicím.

Zvedni se z gauče

14. května 2011 v 20:45 | Zita |  Videa

Sparta boj o titul nevzdala. Hráči společně s klubem připravili motivační kampaň s názvem "Zvedni se z gauče" a natočila video, ve kterém vystupují brankář Jaromír Blažek, záložník Marek Matějovský a útočník Leo Kweuke.

Sparta porazila Bohemians 1905 2:0

14. května 2011 v 20:40 | Zita |  Novinky

Osmadvacáté ligové kolo ročníku 2010/11 nabídlo fanouškům malé pražské derby - do sparťanské GENERALI Areny přijelo mužstvo Bohemians 1905. Klokanům patří aktuálně čtvrté místo v tabulce, na Letnou tedy přijeli v optimální pohodě s cílem znepříjemnit Spartě boj o titul.

Jozef Chovanec poslal na hřiště ofenzívní sestavu se dvěma hrotovými útočníky - Tomášem Pekhartem a Leo Kweukem.

A právě kamerunskému kanonýrovi patřily první minuty utkání. Krátce po rozehrání vyzkoušel pozornost gólmana Sňozíka tvrdou ranou z dálky, minutu poté po krásné přihrávce Marka Matějovského tváří v tvář brankáři Bohemians těsně minul jeho pravou tyč.

Sparta soupeře v prvních minutách jasně přehrávala, do zakončení se dostal po individuálním průniku i Jakub Podaný, jehož dělovku Radek Sňozík s problémy vyrazil. Na druhé straně odpověděl střelou z pětadvaceti metrů Škoda, Jaromír Blažek se však překvapit nenechal. V osmé minutě se sparťané dočkali vedoucí branky - Leo Kweuke narazil míč Liboru Sionkovi, který se v pokutovém území prosmýkl mezi obránci a obloučkem pod břevno nedal Sňozíkovi šanci.

Vedoucí brankou se však sparťané nenechali ukolébat a za tři minuty přidali druhou. Pohlednou akci Matějovského, Kweukeho a Sionka zakončila parádní přihrávka Jakuba Podaného na Tomáše Pekharta, který poslal přízemní ranou Spartu do dvoubrankového vedení. Hosté podruhé zahrozili ve 25. minutě a opět u toho byl škoda.

Ve velké šanci naštěstí přehodil nejen včas vyběhnuvšího Blažka, ale i sparťanskou branku. Do konce první půle měla Sparta hru pod kontrolou a diváky tak zvedl ze sedadel pouze hostující Ibragimov, který viděl krátce po svém příchodu na hřiště dvě žluté karty a zamířil předčasně do sprch.

Druhý poločas otevřela největší šance zelenobílých v utkání - střelu střídajícího Krause z hranice pokutového území ovšem skvěle vyrazil Jaromír Blažek. Sparťanskou odpovědí byla spolupráce Leo Kweukeho s Kamilem Vackem, po které druhého jmenovaného vychytal na malém vápně Sňozík.

V nadějné pozici se ocitl i Manuel Pamič, jehož vyslal do šance hezkou přihrávkou Marek Matějovský. Vyhlášená levačka chorvatského beka však tentokrát nebyla přesná - střela z rohu pokutového území chytla opačnou faleš a nevešla se mezi tři tyče. Závěr zápasu měli sparťané pod kontrolou a dvougólové vítězství si bez problémů pohlídali.

AC SPARTA PRAHA - BOHEMIANS 1905 2:0 (2:0)
Branky: 8. Sionko, 12. Pekhart. ŽK: Kušnír - Ibragimov. ČK: Ibragimov. Rozhodčí: Královec - Košec, Kovařík. Diváci: 10023.
Sparta: J. Blažek - O. Kušnír , T. Řepka , E. Brabec , M. Pamič - L. Sionko (68. A. Kerič), M. Matějovský , K. Vacek , J. Podaný (76. L. Krejčí) - L. Kweuke , T. Pekhart (82. J. Kladrubský)
Bohemians 1905: R. Sňozík - J. Jindřišek , M. Nikl , P. Lukáš , D. Bartek - J. Moravec , I. Držík , M. Sedláček (38. A. Ibragimov), J. Štohanzl - M. Škoda (46. M. Kraus), L. Hartig (79. B. Barros)

Rychlé góly nám hodně pomohly

14. května 2011 v 20:37 | Zita |  Novinky

Malé pražské derby Sparta zvládla. Bohemians 1905 porazila 2:0 díky brankám Libora Sionka a Tomáše Pekharta. Tři body za vítězství se začaly rýsovat již po dvanácti minutách, kdy Sparta vedla o dva góly. Hosté navíc dohrávali bez vyloučeného Azize Ibragimova, který viděl dvě žluté karty během tří minut.

Sparta měla skvělý začátek utkání. Byl to taktický záměr vlétnout na svého soupeře hned od úvodní minuty?
Věděli jsme, že Bohemka získala na jaře spoustu bodů a měli jsme z ní velký respekt. Oni dokážou svou aktivitou předčít svého soupeře a získávat díky tomu body. Záměr byl tedy jasný - být aktivní hned od začátku. Měli jsme v první minutě šanci. Pak jsme naštěstí proměnili dvě další. To nám hodně pomohlo.

V dalším průběhu už nebyla aktivita taková jako v úvodu?
Limitují nás zranění, takže jsme nemohli střídat tak, jak jsme chtěli. Bylo vidět, že Leo Kweuke se trápil, přestože měl dobrý start do zápasu. Neměl takovou lehkost jako v předešlých zápasech. Bohužel se nám před zápasem zranil Václav Kadlec, takže i to ovlivnilo naše plány. Jsem rád, že mohl nastoupit Jaromír Blažek, který v pátek třináctého vychytal třinácté čisté konto v sezoně. Není jednoduché vyhrát dvě utkání v řadě na domácím hřišti. Ne každému se to povede

Zmínil jste zranění Václava Kadlece. Je to vážné?
Uvidíme až po důkladném vyšetření. Zatím mám kotník hodně oteklý, takže se musí počkat, až otok odezní a bude moct podstoupit další vyšetření.

Tomáš Pekhart se opět prosadil střelecky. Nastoupil by v základní sestavě, i kdyby se Kadlec nezranil?
Ano, hrál by, i kdyby se Václav nezranil.

V posledních dvou kolech čekají Spartu outsideři. Co od těch zápasů očekáváte?
Jsme v situaci, kdy pořád doháníme Plzeň. Podobná situace byla i před třemi koly. Cíl se nemění, stále chceme všechna utkání vyhrát. Další dva zápasy jednoduchá nebudou, i když to jsou papírově slabší soupeři. Budou hrát o svou čest a navíc proti Spartě, takže budou mít o motivaci postaráno.

Hraje nějakou roli fakt, že Plzeň hraje až po Spartě? Může to být výhoda?
Nehraje to tak důležitou roli. Záleží na tom, jak pracujete s hráči a celým mužstvem, a jak řešíte situace, které vás potkají. Ať už jde o zranění nebo pokles formy. Není rozdíl, jestli hrajeme v pátek nebo sobotu, stejně musíme vyhrávat.

7. května 2011 v 10:34 | Zita |  Novinky

Duel s nevyzpytatelným Libercem dokázali sparťané zvládnout. A to přesto, že soupeři dovolili snížit na 1:2 a poté i na 2:3. "Dostáváme zbytečné góly. Platilo to v Teplicích a dnes také. Ale vyhráli jsme a to je nejdůležitější," říkali po zápase Kamil Vacek s Andrejem Kerićem.

Zbytečně jsme z toho udělali drama. První poločas jsme zvládli dobře, dali jsme dva góly a myslím, že jsme mohli přidat i další. Potom jsme se ale zbytečně začali bát o výsledek, možná pod vlivem pondělní ztráty. Dalo se to zvládnout ve větším klidu, hlavně po třetím gólu. Máme problémy hlavně s bráněním standardek, na to se musíme zaměřit," poukázal na aktuální sparťanský problém Kamil Vacek.

Na Letnou si tentokrát našlo cestu necelých šest tisíc lidí. Důvod? Souběžně hrané utkání MS v hokeji ČR - Slovensko. "Mrzí nás, že to takhle vyšlo, ale dělat jsme s tím nic nemohli. Všichni, co přišli, si zaslouží náš velký dík, protože ukázali, jak velcí fanoušci to jsou," pochválil Kamil příchozí diváky.

"Doufám, že touhle výhrou jsme Plzeň trošku znervózněli. My se teď budeme soustředit na Bohemku, to bude další náročné utkání," přemýšlel Kamil o dalším soupeři.

Andrej Kerić odehrál zvláštní zápas. Postavil se totiž proti fotbalistům, se kterými seděl ještě před půl rokem ve stejné šatně. "Dneska jsem moc chtěl uspět a Liberec porazit. Bylo to speciální utkání a já jsem moc rád, že jsme ho zvládli a pořád můžeme pomýšlet na titul. A že se mi povedlo dát gól? Jedině dobře," smál se chorvatský ofenzivní fotbalista.

"Liberec mě nepřekvapil, hrál dobře, stejně jako v předchozích případech. Ale my jsme si to zkomplikovali sami, inkasovali jsme prakticky z ničeho. Na konci jsem byl hodně nervózní, ze střídačky je to daleko horší, než na hřišti. Liberec měl pak ještě jednu nebezpečnou možnost, Sivrić naštěstí hlavičkoval doprostřed. Ale zvládli jsme to, což je nejdůležitější," oddechl si Andrej, kterého pětadvacet minut před koncem vystřídal Libor Sionko.

Druhý poločas se nám hodně nepovedl

7. května 2011 v 10:32 | Zita |  Novinky

Sparta vedla po prvním poločase v utkání s Libercem již o dva góly. Krátce po přestávce ale hosté snížili a utkání dostalo nový náboj. Andrej Kerić znovu navýšil skóre, ale Liberec se znovu vrátil do hry gólem Dejmka. Sparta nakonec severočeský tým zdolal 3:2 a snížil ztrátu na vedoucí plzeň na rozdíl jednoho bodu. Generální sportovní manažer Jozef Chovanec byl na tiskové konferenci po utkání nespokojen s výkonem ve druhém poločase.

První poločas byl jasně v režii Sparty. Druhý byl opačný. Co se stalo?
To je pravda. Liberec si začal víc věřit a odměnou mu byla branka, která s námi zamávala. Druhý poločas byl z naší strany hodně špatný, chtěli bychom se omluvit našim divákům za předvedenou hru. Věřil jsem, že po třetí brance se zklidníme a bude naše kombinační hra lepší. Ale hráči nehráli v pozicích, ve kterých měli. Zápas se stal hodně živelným a byl plný nepřesností.

Sparta ztrácí na Plzeň jeden bod. Budete sledovat sobotní duel Viktorie s Mladou Boleslaví?
Po našem výkonu Plzeň s Boleslaví sledovat nebudu, protože musíme vyřešit naše problémy. Začneme hned zítra na tréninku. Budeme se připravovat okamžitě na zápas s Bohemkou, který nás čeká příští pátek.

Měli jste v závěru obavy o výsledek?
Nervózní museli být určitě lidi na tribuně při protiútocích soupeře. Opět jsme dostali branku po rohovém kopu stejně jako v Teplicích. Zase nám vyvstává problém v podobě bránění standardních situací. Máme na čem pracovat. Nechtěli jsme dopustit takový "nervák". V prvním poločase se nám dařilo zastavovat všechny útoky Liberce, ale ve druhém poločase záložníci přestali pracovat tak, jak měli. Neplnili své úkoly a prohrávali osobní souboje.

Proč se nedostal do hry Tomáš Pekhart, který skóroval v minulém utkání?
V Teplicích dostal tvrdý úder při jedné šanci, přes týden si ránu léčil a nechtěli jsme riskovat jeho zdravotní stav. Určitě si ještě na jaře zahraje.

Netrpí mužstvo absencí Jaromíra Blažka?
Tím to není. Nás sráží vlastní chyby v poli. Například nepřesné přihrávky, po kterých se sami dostáváme pod tlak.

Jaký je stav Jaromíra?
Zítra jde na další vyšetření. Byl na kontrole kyčlí a zad. Po tomto vyšetření je nutné mít několik dní klid. Pozitivní je, že nemá žádnou svalovou trhlinu, čehož jsme se báli. Věříme, že bude v dalších zápasech připraven nastoupit.

A Tomáš Zápotočný?
Má natržený sval a je v rekonvalescenci již deset dní.

Sparta porazila Liberec 3:2

7. května 2011 v 10:24 | Zita |  Novinky

Sérii dvou domácích zápasů za sebou zahájili sparťané proti Slovanu Liberec. Právě na severu Čech se poprvé v rudém dresu dokázal gólově prosadit Leo Kweuke a všichni příznivci ACS věřili, že kamerunský útočník na svoje tehdejší představení naváže. Leo se skutečně střelecky prosadil a pomohl k důležité výhře.

Do domácí branky se znovu postavil Daniel Zítka. V záloze se místo Davida Pavelky a Libora Sionka představili Jiří Kladrubský, respektive Andrej Kerić. Andrej tak poprvé nastoupil proti svému bývalému celku. Na druhé straně na soupisce překvapivě neobjevil Jan Nezmar, do hry se naopak dostal devatenáctiletý útočník Hadaščok.

Hned ve čtvrté minutě kopala Sparta první roh. Centr Marka Matějovského propadl až na střed malého vápna, kde jej do Bíčíkovy sítě srazil Kweukem tísněný Dejmek - 1:0 pro Spartu! Náskok domácích mohl zdvojit Václav Kadlec, po Kušnírově pěkném centru ale nemířil přesně. Leo Kweuke vzápetí branku trefil, jeho hlavičku ale lapil Bičík. Vysoký útočník byl hodně vidět, nedokázal ale dosáhnout na Kadlecovu přihrávku před poloprázdnou branku. Jarní střeleckou smůlu nedokázal prolomit ani Václav Kadlec, jehož tečovanou ránu Bičík na poslední chvíli vyrazil. Ani liberecký gólman ale nemohl stačit na přesné zakončení Lea Kweukeho. Leo dostal přesnou přihrávku do běhu a trefil se po zemi k tyči - 2:0 pro Spartu!.

Liberec dokázal zkraje druhé půle snížit. Po rohu se k míči dostal Hadaščok a jeho rána zapadla ke vzdálenější tyči - 2:1. Sparťané však záhy odpověděli. Manuel Pamić nahrával středem hřiště, Andrej Kerić nasprintoval do vápna a podél brankáře Bíčíka bezpečně skóroval - 3:1 pro Spartu! Severočeši se ale nevzdali. Po Váchově rohovém kopu se k hlavičce prosadil Dejmek a Dan Zítka se natahoval marně - 3:2. Hostů bylo rázem všude plno a rudí se museli bránit. Uklidnit je mohl Leo Kweuke, zblízka ale Bičíka neprostřelil. Na druhé straně se k hlavičce prosadil střídající Sivrić, naštěstí ale trefil střed branky, kde stál připravený Zítka. Výsledek 3:2 už vydržel až do konce.

AC SPARTA PRAHA - FC SLOVAN LIBEREC 3:2 (2:0)
Góly: 4. Dejmek (vlastní), 39. Kweuke, 58. Kerić - 52. Hadaščok, 64. Dejmek. ŽK: Dočkal, Štajner, Gebre Selassie. Rozhodčí: Franěk - Pelikán, Peřina. Diváci: 5715
.
Sparta: Zítka - Pamić, Řepka, Brabec, Kušnír - Kerić (
65. Sionko), Vacek, Matějovský, Kladrubský (73. Abena), Kadlec - Kweuke
.
Liberec: Bičík - Gecov, Vácha, Holeňák, Hadaščok (77. Sivrić), Dočkal, Breznanik (90. Vlasko), Dejmek, Štajner, Fleišman, Gebre Selassie.

Za neskutečné minely Zítky zaplatila Sparta remízou a devalvací mistrovských nadějí

2. května 2011 v 23:42 | Zita |  Novinky

Hodně draze zaplatila Sparta v Teplicích v epilogu k 26. ligovému kolu za neskutečné minely brankáře Zítky. Remízou a notnou devalvací mistrovských nadějí. Zkušený gólman, jenž na poslední chvíli nahradil zraněného Blažka, dvakrát zaváhal a Pražané za to pykali. Herně sice měli jasně navrch, proti bránícím se Severočechům si připravili spoustu šancí, ale nakonec bylin rádi za vyrovnání a bod. Teplické prokletí ani tentokrát nezlomili a na vedoucí Plzeň tak po včerejšku ztrácí dál čtyři body

Nejenže nasadil mladého Pavelku, ale ještě těsně před zápasem musel sparťanský trenér Chovanec udělat rošádu v sestavě. Samo sebou nechtěnou, neboť gólman Blažek se při rozcvičení zranil, takže mezi tyče putoval Zítka

Dvě teplická varování
Ukázalo se, že šlo o rošádu osudovou. Přitom to pro Pražany komplikaci představovat nemělo, neboť Zítka je natolik zkušený, že měl letenskou jedničku nahradit. Měl, ale nenahradil, neboť za jeho trestuhodné chyby Sparta draze zaplatila.

Už po deseti minutách Zítkovi zatrnulo. A hned dvakrát v rychlém sledu! Nejprve se totiž před ním po ideální přihrávce Verbíře objevil Mahmutovič, ale tutovou šancí byl tak zaskočený, že střílel vedle, vzápětí utíkal bosenský útočník letenské obraně zase, jenže ho zastavil odmávaný ofsajd, který ovšem ofsajdem, nebyl.

Zítkova obrovská minela
Dvě krušné chvíle tudíž Sparta přežila a mohla sama udeřit. Brankář Grigar vyloženě podcenil situaci, kdy míč směřoval do jeho náruče a mladý Kadlec ho za to málem ztrestal. Byla to ovšem první a také poslední velká šance Pražanů do přestávky. Herně sice navrch měli, územní převahu si vytvořili, zmírali však na přílišných nepřesnostech a absenci nápadů.

Na soustředěné teplické obraně také, to se ví. Domácí totiž soustředěně bránili, disciplinovaně plnili defenzivní úkoly a vpředu hledali Mahmutoviče. Paradoxem nakonec bylo, že se vedoucího góly nedočkali od něho, ale od jeho krajana Čajiče. Ten totiž vystřelil z hranice šestnáctky a Zítka udělal takovou minelu, že by si mohl s brankářským klaunem Gomesem z Tottenhamu podat ruku. "Moje chyba. Chtěl jsem balón vyrazit a vyřešil jsem to špatně," sypal si popel na hlavu.

Zase Zítkova chyba a a znovu gól
Inkasovaný gól Spartu pochopitelně vyburcoval, takže zvýšila pohyb, rychlost i důraz a její tlak gradoval. Teplice se bránily už přímo zoufale, přesto čisté konto uhájily. A to přesto, že Sionko mohl ještě před přestávkou vyrovnat, ale tváří v tvář Grigarovi v obrovské šanci selhal.

Hned po půli nepochodil ani hlavičkující Kweuke, jenže tlak Sparty rostl, sílil a přinášel šanci za šancí. Gól však nikoli, takže po hodině hry zažili Pražané druhý šok. Úlet Řepky sice zůstal ještě nepotrestán, Mahmutovič však po dalším zaváhání Zítky a celé obrany míč do sítě přece jen protlačil.

Kerič nakonec spasitelem
Sparta se ze šokujícího druhého gólu povšem otřepala brzy a po faulu Vondráška na střídajícího Podaného z penalty proměněné neomylně Pekhartem snížila. Za enormní snahu, velký tlak a seriál šancí se nakonec dočkala alespoň vyrovnání, které po přihrávce Řepky zařídil druhý střídající hráč Kerič.

A to nechybělo mnoho, aby Kerič v hektických posledních minutách výsledek dokonce otočil, anebo aby ve strhujícím závěru Mahmutovič sám před Zítkou Spartu porazil. Ten však nakonec svůj tým spasil, takže body se dělily a Sparta ztrácí čtyři kola před koncem nejvyšší soutěže na vedoucí Plzeň čtyři body.