Vítejte na mé stránce "AC SPARTA PRAHA"

Záložníci

8. dubna 2011 v 23:18 | Zita |  Hráči Sparty

Kamil Vacek

Informace :
Datum narození : 18.5.1987.
Místo narození : Ústí nad Orlicí
Výška : 183 cm
Číslo dresu : 25
Post : Záložník

Charakteristika : Technický středopolař o sobě dal poprvé vědět v sedmnácti letech v Olomouci, kde si bez problémů vybojoval místo v základní sestavě. Toho, že na Hané vyrůstá neobyčejný talent, se dozvěděli i zástupci Arminie Bielefeld, kam se Kamil zanedlouho stěhoval. Angažmá v Německu ale i vinou zranění nevyšlo podle očekávání a další Kamilovy kroky zamířily na Letnou. Skromného a nesmírně ochotného středopolaře zdobí především veliký přehled ve hře, velmi dobrá kopací technika a vynikající defenziva.

Foto Kamil Vacek :
Kamil Vacek

Libor Sionko

Informace :
Datum narození : 1. 2. 1977
Místo narození : Ostrava
Výška : 176 cm
Číslo dresu : 7
Post : Záložník

Charakteristika : Stejně jako mnozí další hráči, i Sionko volil přestup z Baníku do Sparty. Na Letné se rychlonohý záložník vypracoval ve skutečnou ligovou špičku, se Spartou zažil tažení Ligou Mistrů a krátce nato se stěhoval do zahraničí. Během šesti let vystřídal čtyři mužstva ve třech zemích - GAK Graz, Austrii Vídeň, Glasgow Rangers a FC Kodaň. Odtud se několikanásobný český reprezentant stěhoval zpět domů, kde se Spartou ihned po svém návratu získal mistrovský titul.

Foto Libor Sionko :
Libor Sionko

Marek Matějovský

Informace :
Datum narození : 20.12.1981.
MÍsto narození : Brandýs nad Labem
Výška : 180 cm
Číslo dresu : 8
Post : Záložník

Charakteristika : Technický fotbalista, který zpravidla nastupuje ve středu záložní řady. Upoutal v Mladé Boleslavi, dostal se do reprezentace a poslední tři roky strávil v anglickém klubu FC Reading, kde si ale kvůli zdravotním potížím příliš nezahrál.

Foto Marek Matějovský :
Marek Matějovský

Martin Zeman

Informace :
Datum narození : 28. 3. 1989
Místo narození : Tábor
Výška : 175 cm
Číslo dresu : 22
Post : Záložník

Charakteristika : Rychlonohý krajní záložník s vynikající kopací technikou se v kádru A týmu poprvé objevil v roce 2007. Často se staví k rozehrávání standardek, či 'větrá' soupeřovu obranu od levé autové čáry. Talentovaný záložník také často nastupoval v mládežnických reprezentačních výběrech.
Foto Martin Zeman :
Martin Zeman

Martin Abena

Informace :
Datum narození : 14. 6. 1986
Místo narození : Yaoundé
Výška : 195 cm
Číslo dresu : 4
Post : Záložník

Charakteristika : Vysoký defenzivní záložník je třetím hráčem kamerunského původu, který přišel z Dunajské Stredy. Na Letné hostuje od zimy 2011, hostování je s opcí.

Foto Martin Abena :
Martin Abena

Jakub Podaný

Informace :
Datum narození : 15. 6. 1987
Místo narození : Přerov
Výška : 184 cm
Číslo dresu : 5
Post : Záložník

Charakteristika : Urostlý ofenzivní záložník, který spoléhá na dobrou techniku a dynamiku, sbíral první zkušenosti ve sparťanském druholigovém béčku. První start v české nejvyšší soutěži zaznamenal za střížkovské Bohemians Praha kde byl na hostování stejně jako později ve slovenské Senici. V sezoně 2010/2011 si konečně připsal start i za sparťané áčko, to když nečekaně nastoupil v zápase Evropské ligy proti Palermu a rozhodně nezklamal.

Foto Jakub Podaný :

Jakub Podaný

Luboš Hušek

Informace :
Datum narození : 26. 1. 1984
Místo narození : Jablonec nad Nisou
Výška : 187 cm
Číslo dresu : 27
Post : Záložník

Charakteristika : Velký talent jabloneckého fotbalu do ligy nakoukl poprvé v roce 2004 a protože předváděl stabilně vysoce kvalitní výkony, bylo jisté, že se na severu Čech dlouho neohřeje. Odolal vábění Ivana Haška ze St. Etienne a dal přednost pražské Spartě, kam také v roce 2006 přestoupil. Technický, ale důrazný záložník umí vypomoci i na postu stopera a možná i díky tomu si v letenském mužstvu vypracoval solidní pozici. Brzdí ho však častá zranění.

Foto Luboš Hušek : Luboš Hušek

Jiří Kladrubský

Informace :
Datum narození : 19. 11. 1985
Místo narození : České Budějovice
Výška : 187 cm
Číslo dresu 15
Post : Záložník

Charakteristika : Hvězda jménem Jiří Kladrubský vylétla na fotbalové nebe poprvé na ME hráčů do jednadvaceti let v Nizozemsku, kde v roce 2007 předváděl 'Kláda' na kraji české obrany solidní výkony. V zápasech proti Anglii, Itálii a Srbsku zaujal natolik, že o něj Sparta musela svést souboj s Portsmouthem. Jirka může nastupovat jak na kraji, tak ve středu obrany, nejčastěji ho sparťanští příznivci ale vidí na postu defenzivního záložníka. Obranná činnost je mu vlastní, ofenzivu však dokáže podpořit dobrou rozehrávkou.

Foto Jiří Kladrubský : Jiří Kladrubský
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama