Vítejte na mé stránce "AC SPARTA PRAHA"

Útočníci

9. dubna 2011 v 0:02 | Zita |  Hráči Sparty

Václav Kadlec

Informace :
Datum narození : 20. 5. 1992
Místo narození : Praha
Výška : 181 cm
Číslo dresu 14
Post : útočník

Charakteristika : Vašek přestoupil do Sparty v roce 2008 z Bohemians 1905 jako patnáctiletý a jako jeden z největších talentů českého fotbalu. Během dvou let v rudém dresu se dokázal vypracovat v důležitý článek sestavy letenského mužstva a svou pověst rychlonohého a chladnokrevného zakončovatele potvrzuje i nadále. Tradiční nominaci do mládežnických výběrů si v sezoně 2009/2010 vysloužil šesti ligovými brankami, z nichž dvě byly vítězné a dvě další zajišťovaly remízu.

Foto Václav Kadlec : Václav Kadlec

Léonard Kweuke

Informace :
Datum narození : 12. 7. 1987
Místo narození : Yaoundé
Výška : 187 cm
Číslo dresu : 9
Post : Útočník

Charakteristika : Ve Spartě zakotvil Kweuke po angažmá v několika světových zemích. Po začátcích v domovském Yaoundé se stěhoval do Íránu, kde působil ve dvou klubech. Po přestupu do Dunajské Stredy sbíral zkušenosti také v Německu. Od léta 2010 působí mohutný útočník ve Spartě.

Foto Léonard Kweuke : Léonard Kweuke

Martin Jirouš

informace :
Datum narození : 27. 11. 1986
Místo narození : Ústí nad Labem
Výška : 196 cm
Číslo dresu -
Post : Útočník

Charakteristika : Další z řady vysokých sparťanských útočníků, který si však i přes vytáhlou postavu rozumí s balonem velmi dobře. Poprvé o sobě dal Martin Jirouš důrazněji vědět v sezoně 2008/2009, kdy hostoval v Baníku Sokolov, kde se stal s osmnácti góly nejlepším střelcem druhé ligy. I proto v Sokolově neváhali s uplatněním opce a obratem poslali nadějného forvarda na hostování do Sparty. V rudém dresu se Martin uvedl čtyřmi góly během jednoho poločasu do sítě Františkových lázní.

Foto Martin Jirouš :
Martin Jirouš

Andrej Kerić

Informace :
Datum narození : 11. 2. 1986
Místo narození : Vinkovci
Výška : 173 cm
Číslo dresu 18
Post : Útočník

Charakteristika :
Chorvatský útočník začínal s fotbalem ve svém rodném městě Vinkovci, kde si ho později vyhlédl Slovan Liberec, kam v zimě 2008 také přestoupil. Své kvality Kerić potvrdil zejména v sezóně 2008/2009, kdy se s patnácti vstřelenými brankami stal králem střelců Gambrinus ligy. Po třech letech strávených na severu Čech se tento rozený střelec stěhuje na Letnou.

Foto Adrej Kerič :
Andrej Kerić

Tomáš Pekhart

Informace :
Datum narození : 26. 5. 1989
Místo narození : Sušice
Výška : 193 cm
Číslo dresu 11
Post : Útočník

Charakteristika : Vyrostl na Slavii, ještě předtím, než stihl zaznamenat start za A tým 'sešívaných', ale přestoupil do Tottenhamu. Protože se však nedokázal během dvou let na Ostrovech prosadit, vrátil se zpět do Edenu. Tam se stal brzy nechtěným a svůj talent dále rozvíjel v Jablonci. Do Sparty přichází Tomáš v zimě 2011 na půlroční hostování.

Foto Tomáš Pekhart :

Tomáš Pekhart

Miloš Lačný

Informace :
Datum narození : 8. 3. 1988
Místo narození : Levoča
Výška : 183 cm
Čislo dresu 6
Post : Útočník

Charakteristika : Po dvou angažmá v menších slovenských klubech o sobě dal Miloš poprvé vědět v Ružomberoku, kde získal dva dorostenecké tituly a ve své premiérové sezoně v dospělém fotbale nastřílel za jarní část ligy jedenáct branek. Tím se prakticky dostal do hledáčku mnoha evropských klubů, zejména skotského Celticu Glasgow, se kterým Sparta svedla vítěznou diplomatickou bitvu a služby důrazného slovenského útočníka si tak mohla pojistit ona.

Foto Miloš Lačný :
Miloš Lačný

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama