Vítejte na mé stránce "AC SPARTA PRAHA"

Tomáš Řepka nebude v pondělí hrát derby

9. dubna 2011 v 14:12 | Zita |  Novinky
Spartu čeká v pondělí večer pražské derby s odvěkým rivalem Slavií. Po prohře v Jablonci nastoupí letenský tým s několika změnami. Hlavní změna bude na postu stopera, kde bude chybět kvůli pozastavení závodní činnosti Tomáš Řepka. Nahradí jej Tomáš Zápotočný. Do sestavy se může vrátit Ondřej Kušnír, který už je po zdravotních problémech fit

Svěřenci generální sportovního manažera Jozefa Chovance prohráli minulou sobotu v Jablonci po nepovedeném výkonu. V pondělí večer vyběhnou na hrací plochu GENERALI Areny v jiné sestavě. Trenéři plánují změny.

"Souviset budou především se složením záložní řady, která v Jablonci nehrála podle našich představ. Máme na víc, než jsme předvedli. Náš výkon se nám nelíbil, málo jsme kombinovali, chybělo mi víc odvahy a zarputilosti. A když nejsme spokojení, tak ke změnám dochází," řekl na páteční tiskové konferenci Jozef Chovanec. "Kdybychom zopakovali stejný výkon i proti Slavii, nestačilo by nám to. My si naopak přejeme, aby nás dobrý výsledek v derby nastartoval do konce ligy," uvedl.

Je možné, že kromě změn na jednotlivých postech, dojde i ke změně rozestavení. V Jablonci hrála Sparta systémem 4-4-2. Konkrétní změny neprozradil. Jistá je tedy jen absence kapitána Tomáše Řepky, kterého nahradí Tomáš Zápotočný. Zdravotně v pořádku je také Ondřej Kušnír.

Řepkova absence je velká komplikace, protože na něm naše defenzivní hra z velké části stojí. Když hraje, příliš neinkasujeme. Ale už v zimě jsme udělali taková opatření, abychom měli alternativy pro případ, že někdo ze sestavy vypadne," připomněl Chovanec lednové příchody Zápotočného s Ondřejem Švejdíkem.

Do derby jdeme s jasným cílem, kterým je vítězství. Také naše postavení nás před derby staví do role favorita, ale také dobře víme, že v zápasech Sparty se Slavií se na to nehraje," pokračoval Chovanec. "Nemáme to už ve vlastních rukou, ale dokud existuje šance, musíme bojovat. Zároveň ale bezpodmínečně musíme zvládat naše zápasy a to se týká hned toho prvního se Slavií," dodal Jozef Chovanec, který stejně jako jeho svěřenci očekává vyprodaný stadion a parádní diváckou kulisu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama