Vítejte na mé stránce "AC SPARTA PRAHA"

Sparta zvítězila v Mladé Boleslavi 2:1

17. dubna 2011 v 23:39 | Zita |  Novinky

Sparta v rámci 24. kola zavítala na hřiště Mladé Boleslavi. Do vedení poslal v prvním poločas hosty Leo Kweuke. Po hodině hry vyrovnal Jan Chramosta, ale dvě minuty poté vrátil vedení Spartě Libor Sionko a Sparta vyhrála 2:1. Na vedoucí Viktorii Plzeň tak ztrácí šest bodů.

Hned v první minutě svým typickým důrazem vybojoval Leo Kweuke roh, po kterém hlavičkoval Zápotočný, Andrej Kerič ale jeho nechtěnou přihrávku na zadní tyči netrefil. Zápas nabral hned od začátku ostré tempo. V páté minutě centroval Sionko, hlavičku Kweukeho vyškrábl brankář Šeda.

Hned na druhé straně o pár vteřin později zahrozil střelou z pravé strany Alexander Mendy. Míč minul branku jen o kousek. Střelec dvou branek v derby se Slavií Leo Kweuke byl dál při chuti a pral se s vysokým Adrianem Rolkem. V sedmé minutě se přes něj prodral až do pokutového území, ale střelu nasměroval mimo tři tyče.

Na začátku desáté minuty opět pronikl Libor Sionko po straně, centrem našel znovu Keriče, který míč ovšem poslal nad prázdnou bránu. To už byla třetí velká sparťanská šance. Po dvaceti minutách hry se postarali o rozruch především domácí diváci, kteří spílali rozhodčímu za udělení žluté karty domácímu Kyselovi, jenž sestřelil skluzem Marka Matějovského.

Střední záložník byl také u zrodu vedoucího gólu Sparty v 36. minutě. U vlastní branky vybojoval míč, vyslal dopředu Lea Kweukeho, který svedl souboj se stoperem Dimitrovskim. Z autu se poté dostal míč ke Kadlecovi, ten narazil Matějovskému, který se s míčem dlouho nemazlil a nacentroval do vápna. Andrej Kerič hlavou na zadní tyči přiťukl na malé vápno Kweukemu a ten se zblízka hlavou nemýlil - 1:0 pro Spartu.

Boleslav zahrozila před poločasem trestným kopem po faulu na Kuliče, ale centr Fabiána i následný míč z druhé strany zlikvidoval Jaromír Blažek. První poločas tak skončil vedením letenského týmu.

Domácí tým se dočkal vyrovnání v 63. minutě. Jaromír Blažek nejprve doběhl míč a zahrál jej na autové vhazování. Z něj se dostal míč do pokutového území a po krátkém závaru a okopávání se odrazil k Janu Chramostovi, který jej dotlačil do branky - 1:1.

Nerozhodný stav vydržel velice krátce. V 65. minutě Kweuke našel Keriče, který přihrávkou přes celé pokutové území našel na zadní tyči Sionka. Ten ve skluzu poslal míč do sítě - 2:1. Libor Sionko devět minut po svém gólu dohrál, když ho vystřídal Martin Abena. Krátce na to se proháčkoval až před pokutové území Václav Kadlec, ale svou střelou branku minul.