Vítejte na mé stránce "AC SPARTA PRAHA"

Sparta porazila Olomouc 2:0

23. dubna 2011 v 11:06 | Zita

Zápasy Sparty proti Olomouci nebývají v poslední době vůbec nudné. Před rokem aplaudovala Letná výhře 4:0, znamenající důležitý krok na cestě k titulu, na podzim pak rozhodl o třech bodech pro sparťany až v posledních vteřinách utkání na Andrově stadionu Juraj Kucka.

Ovšem slovenského středopolaře, který v zimě zamířil do Janova, fanoušci dnes neviděli. Do sestavy se naopak po disciplinárních trestech vrátili Tomáš Řepka a Manuel Pamič.

Hráči v rudém poprvé zahrozili hned ve druhé minutě utkání, kdy se do pokutového území soupeře probilo duo Jakub Podaný, Leo Kweuke. Centr prvního jmenovaného však hosté odvrátili, stejně jako následný pokus Kamila Vacka z druhé strany.

Hanáci na sebe upozornili individuální akcí mladého Navrátila, jehož lob z hranice pokutového území Jaromíra Blažka nepřekvapil. Proti střele Ordoše chvíli poté však již musel zkušený gólman vytáhnout prvotřídní zákrok - olomoucký útočník hlavičkoval z bezprostřední blízkosti do protipohybu Blažka, který skvělým reflexem uchránil Spartě čisté konto.

Navlas stejně dopadl se svojí hlavičkou z 29. minuty Rossi, Jaromír Blažek byl nepřekonatelný. Za sparťany kontroval Manuel Pamič, jeho rána z dálky byla ovšem sražena na rohový kop. Největší šanci první půle si vypracovala Sigma poté, kdy se po rychlé kombinační akci ocitl tváří v tvář Jaromíru Blažkovi Navrátil. Střílel naštěstí jen do tyče.

Do druhé půle vyběhli sparťané se dvěma změnami v sestavě. Zraněného hrdinu prvního poločasu Jaromíra Blažka nahradil Daniel Zítka a v záložní řadě vystřídal Andreje Keriče Jiří Kladrubský.

Po hodině hry se domácí fanoušci dočkali vytouženého gólu. Rohový kop Kamila Vacka si zpracoval Leo Kweuke a přesnou hlavičkou pod břevno překonal brankáře Drobisze. Pět minut poté založil rychlý útok Sparty nádhernou přihrávkou za obranu Erich Brabec, Ondřej Kušnír následně vyzval k zakončení Václava Kadlece, tomu se však ve skluzu nepodařilo zakončit přesně.

Jen těsně vedle pravé tyče mířila následně dělovka Lea Kweukeho z osmnácti metrů. Když kamerunský kanonýr v osmasedmdesáté minutě přepouštěl své místo na trávníku Tomáši Pekhartovi, vyprovázel jej obrovský aplaus bezmála deseti tisíc diváků.

Druhého gólu se tak sparťané dočkali až v poslední minutě, kdy penaltu po faulu na unikajícího Tomáše Pekharta s přehledem proměnil Kamil Vacek. A protože sparťanská obrana v čele s bezchybným Danielem Zítkou ve druhé půli hosty do vážnější šance nepustila, připsali si domácí tři body za vítěszví 2:0.

AC SPARTA PRAHA - SK SIGMA OLOMOUC 2:0