Vítejte na mé stránce "AC SPARTA PRAHA"

Realizační tým

9. dubna 2011 v 0:20 | Zita |  Hráči Sparty

Jozef Chovanec

Informace :
Datum narození : 7. 3. 1960
Místo narození : Povážská Bystrica
Funkce : Generální sportovní manažer

Charakteristika : Bývalý vynikající fotbalista započal svou hráčskou kariéru na rodném Slovensku, odkud se přes Púchov dostal až do Chebu. Tam si ho také vyhlédla pražský Sparta, se kterou Chovanec svou kariéru nakonec spojil. Po sedmi mistrovských titulech se stěhoval do Eindhovenu, kde s místním PSV taktéž slavil úspěchy. Svou trenérskou kariéru nastartoval ve Spartě, pokračoval v Příbrami a Krasnodaru, úspěšně také vedl národní mužstvo. Na Letné dále působil jako prezident klubu, na trenérskou židli se naposledy vrátil v roce 2008.

Foto Jozef Chovanec :

Jozef Chovanec

Martin Hašek

Informace :
Datum narození : 11. 10. 1969
Místo narození : Pardubice
Funkce : První trenér

Charakteristika : Bývalý záložník během své kariéry prošel Austrií Vídeň, Sturmem Graz, Dynamem Moskva nebo Slovanem Liberec, nejkrásnější léta ale prožil v rudém dresu. S aktivním fotbalem skončil v roce 2007 v Příbrami, odkud se přesunul zpět na Letnou, kde působil u rezervního týmu jako asistent Jana Kmocha. S ním teď působí v trenérském tandemu u prvního mužstva.

Foto Martin Hašek :
Martin Hašek

Jan Kmoch

Informace :
Datum narození : 19. 9. 1951
Místo narození : Praha
Funkce : Druhý trenér

Charakteristika : Jan Kmoch si vybudoval renomé především jako úspěšný kouč mládežnických mužstev. Může se pochlubit zajímavou trenérskou zkušeností z Dubaje, kde pracoval jako šéftrenér mládeže a následně jako asistent Ivana Haška v klubu Al Wasl. U týmu Al Khaleej dokonce působil jako hlavní trenér. Po návratu do ČR na sebe upozornil především jako trenér reprezentačních výběrů do 16, 17 a 18 let. Po angažmá u sparťanské rezervy a prvního mužstva Českých Budějovic zakotvil ve Spartě v trenérském tandemu s Martinem Haškem.

Foto Jan Kmoch :

Jan Kmoch

Jan Stejskal

Informace :
Datum narození : 15. 1. 1962
Místo narození : Brno
Funkce : Trenér brankářů

Charakteristika : Stejskalovy hráčské kroky zamířily do Sparty přes Zbrojovku Brno. S letenským mužstvem získal šest mistrovských titulů a následně odešel v roce 1990 do anglického Queens Park Rangers. Do Sparty se následně vrátil až v roce 2000, když se stal trenérem brankařů. Na této pozici působí na Letné dodnes.

Foto Jan Stejskal :
Jan Stejskal 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama