Vítejte na mé stránce "AC SPARTA PRAHA"

Derby rozhodl Leo Kweuke

12. dubna 2011 v 19:13 | Zita |  Novinky

Zápas o naději na obhajobu mistrovského titulu. To mělo být nejslavnější pražské derby mezi Spartou a Slavií. Letenští potřebovali nutně vyhrát, aby udrželi schůdnou ztrátu na vedoucí Plzeň, Vršovičtí zase toužili prodloužit jarní sérii bez porážky. Zápas o vládce Prahy zvládli lépe domácí, výhru 2:0 zařídil Leo Kweuke.

V domácí sestavě chyběl potrestaný Tomáš Řepka, jehož místo zaujal Tomáš Zápotočný. Do zálohy se vrátil Martin Abena, v útoku se vedle Lea Kweukeho představila rychlá křídla Václav Kadlec a Andrej Kerić. Hosté nastoupili s jediným klasickým útočníkem Horou, Pospěch zůstal pouze na lavičce.

Hned po minutě hry se hosté dostali do dobré možnosti, Janda ale z několika metrů pálil vedle branky. Rudí odpověděli nebezpečnou standardkou, kterou zakončil nadějnou hlavičkou Leo Kweuke. Balon skončil těsně vedle Vaniakovy tyče. O několik minut později byl kamerunský forvard úspěšnější. Matějovského pěkný centr z rohového kopu vrátil do ohně Zápotočný a Kweuke mířil přesně k tyči - 1:0! Za necelých 180 vteřin už byl sparťanský náskok dvojnásobný. Leo Kweuke se dostal k Matějovského přihrávce, obtočil se kolem obránce a milimetrově přesnou ranou Vaniaka donutil znovu lovit míč ze sítě - 2:0! Sešívaní se z úvodního šoku vzpamatovali až po dalších deseti minutách. Koreš se ocitl ve velmi nadějné pozici, přízemní střelou ale naštěstí minul. Deset minut před půlí musel kvůli zdravotním problémům vystřídat Marek Matějovský, jeho náhradník Jiří Kladrubský se uvedl tvrdou ranou, kterou ale dokázal Vaniak zkrotit. Slavia mohla těsně před půlí z ničeho nic snížit, Jaromír Blažek ovšem vychytal Černého.

Po pauze se nejprve snažil snížit Kisel, jeho rána z úhlu ale proletěla zhruba metr nad brankou. Václav Kadlec mířil na druhé straně daleko lépe, Vaniak byl ale u tyče včas a míč vyrazil. Hosté se ze všech sil snažili s výsledkem něco udělat, buď ale centrovali do míst, kde vládli Erich Brabec s Tomášem Zápotočným, nebo se jim nedařilo trefovat prostor mezi tyčemi (Kisel, Janda, Hora). Přesto se Petroušovi svěřenci málem dočkali, po rohovém kopu dokázali hlavou trefit spojnici břevna a tyče, podle sudích se ale míč odrazil před brankovou čáru a skóre se tak neměnilo. Výsledek 2:0 vydržel až do konce