30. dubna 2011 v 20:04 | Zita |  Videa

Video :

Preview 26. kola: Spartu přivítají Teplice

30. dubna 2011 v 19:57 | Zita |  Novinky

S bilancí tří vítězství v řadě odjedou fotbalisté Sparty do Teplic k pondělnímu utkání 26. kola Gambrinus ligy. Sparta zdolala v posledních třech duelech postupně Slavii, Mladou Boleslav a Olomouc. Teplice výsledkově i herně tápou a mají opačnou bilanci než letenský tým. Svěřenci trenéra Jiřího Plíška podlehli Mladé Boleslavi, Olomouci a naposledy vysoko 2:6 na půdě Liberce.

Soupeř: Tým je složený ze zkušených hráčů typu Štěpána Vachouška či Pavla Verbíře a dravých mladíků Jakuba Mareše nebo Tomáše Vondráška. Právě středopolař Vachoušek byl během podzimní části tohoto ročníku na hostování ve Spartě, odkud se v zimě vrátil zpět na sever Čech.

O jednoho zkušeného hráče ovšem teplický kádr v zimní pauze přišel. Bývalý hráč Sparty Petr Lukáš zamířil na hostování rakouského Lince. Do Ústí nad Labem zamířil Vlastimil Stožický.

Společně s navrátilcem Vachouškem přivítal trenér Plíšek v týmu ještě záložníka Tomáše Česláka, který "povýšil" z rezervního týmu. Dále dalšího bývalého sparťana Marka Jungra a záložníka Egona Vůcha z Hlavice.

Poslední výsledky:
Tým Teplic zaznamenal v dosavadních sedmi jarních kolech tři vítězství. Hned na začátek jarní části soutěže zdolal 2:1 Ústí nad Labem. Poté podlehl Slavii, ale následovala vysoká výhra na domácím hřišti nad Baníkem Ostrava a v Brně 1:0
.
Od té doby však čekají svěřenci trenéra Plíška na vítězství. Před třemi týdny podlehli Na Stínadlech 1:2 Mladé Boleslavi a o týden později na půdě Sigmy Olomouc nedokázali pořádně ohrozit soupeřovu branku, zatímco sami inkasovali hned třikrát.

V rámci 25. kola, ve kterém Sparta zdolala Sigmu Olomouc 2:0, podlehly Teplice severočeskému rivalovi z Liberce 2:6, když je dvěma góly sestřelil Jan Nezmar a Jiří Štajner. Teplice navíc nestačily ve čtvrtfinále Ondrášovka Cupu na pražskou Slavii a z domácího poháru.

Opora soupeře:
Za klíčového muže sestavy by se dal označit záložník Štěpán Vachoušek či nestárnoucí Pavel Verbíř. Ovšem největší zbraní sparťanského pondělního soupeře je bosenský útočník Aidin Mahmutovič, který v této sezoně vstřelil devět branek a patří mezi nejlepších šest střelců tohoto ligového ročníku.

Informace o hráčích na hostování

30. dubna 2011 v 19:52 | Zita |  Novinky

Ani během Velikonoc nezaháleli sparťanští fotbalisté, kteří působí na hostování v jiných českých či slovenských klubech. Zdeněk Folprecht odehrál celé utkání v dresu Zbrojovky proti Hradci Králové.

Na následujících řádcích vám nabízíme přehled, jak si jednotliví hráči vedli.

Zdeněk Folprecht - FC Zbrojovka Brno: Spartťanský záložník odehrál celých devadesát minut v utkání brněnské Zbrojovky na hřišti Hradce Králové. Předposlední tým ligové tabulky ovšem znovu prohrál. Tentokrát 0:1.

Róbert Valenta - FC Zbrojovka Brno: Slovenský záložník nenastoupil do utkání v Hradci, ani za rezervu Zbrojovky proti Slavičínu.

Milan Jurdík - 1. FK Příbram: Příbram podlehla na hřišti Českých Budějovic 0:3, mladý sparťanský útočník zůstal jen mezi náhradníky.

Josef Divíšek - 1. FK Příbram: Stejně jako Milan Jurdík strávil celý zápas v Budějovicích jen na lavičce.

Lukáš Třešňák - FK Baumit Jablonec: Třetí tým ligy nečekaně podlehl poslednímu Ústí nad Labem. Sparťanský útočník vystřídal v 73. minutě Jana Vošahlíka a o pár minut později měl velkou smůlu. Postupoval ze strany sám na brankáře, kterého prostřelil, jenže obránce Ústí míč vykopl z brankové čáry.

Lukáš Hejda - FK Baumit Jablonec: Stoperská naděje Sparty do utkání s Ústím nad Labem nezasáhla.

Lukáš Zich - Hradec Králové: Při výhře Hradce nad Brnem zůstal na lavičce náhradníků.

Bohumil Nádeníček - Graffin Vlašim: Vlašim podlehla na domácí půdě Kladnu 2:3. Bohumil Nádeníček nastoupil v 70. minutě, krátce na to vstřelili hosté vítězný gól. O den později si sparťanský útočník zahrál celých devadesát minut za rezervy Vlašimi, vstřelil jeden gól a pomohl k vítězství 3:0 nad Litolí.

Vojtěch Kulovaný - Graffin Vlašim: Odchytal za rezervu Vlašimi celý zápas proti Litolí a udržel čisté konto.

Martin Jirouš - Dukla Praha: Sparťanský útočník odehrál celý zápas v dresu Dukly, která prohrála na hřišti Hlučína 1:2.

Robert Mariotti - Viktoria Žižkov: Nezasáhl ani do utkání A týmu, ani rezervního družstva.

Jan Kadlec - Dunajská Streda: Kadlecův tým opět prohrál. Tentokrát 0:3 na hřišti Spartaku Trnava 0:3. Jan Kadlec odehrál závěrečných třináct minut utkání.

23. dubna 2011 v 11:06 | Zita

Zápasy Sparty proti Olomouci nebývají v poslední době vůbec nudné. Před rokem aplaudovala Letná výhře 4:0, znamenající důležitý krok na cestě k titulu, na podzim pak rozhodl o třech bodech pro sparťany až v posledních vteřinách utkání na Andrově stadionu Juraj Kucka.

Ovšem slovenského středopolaře, který v zimě zamířil do Janova, fanoušci dnes neviděli. Do sestavy se naopak po disciplinárních trestech vrátili Tomáš Řepka a Manuel Pamič.

Hráči v rudém poprvé zahrozili hned ve druhé minutě utkání, kdy se do pokutového území soupeře probilo duo Jakub Podaný, Leo Kweuke. Centr prvního jmenovaného však hosté odvrátili, stejně jako následný pokus Kamila Vacka z druhé strany.

Hanáci na sebe upozornili individuální akcí mladého Navrátila, jehož lob z hranice pokutového území Jaromíra Blažka nepřekvapil. Proti střele Ordoše chvíli poté však již musel zkušený gólman vytáhnout prvotřídní zákrok - olomoucký útočník hlavičkoval z bezprostřední blízkosti do protipohybu Blažka, který skvělým reflexem uchránil Spartě čisté konto.

Navlas stejně dopadl se svojí hlavičkou z 29. minuty Rossi, Jaromír Blažek byl nepřekonatelný. Za sparťany kontroval Manuel Pamič, jeho rána z dálky byla ovšem sražena na rohový kop. Největší šanci první půle si vypracovala Sigma poté, kdy se po rychlé kombinační akci ocitl tváří v tvář Jaromíru Blažkovi Navrátil. Střílel naštěstí jen do tyče.

Do druhé půle vyběhli sparťané se dvěma změnami v sestavě. Zraněného hrdinu prvního poločasu Jaromíra Blažka nahradil Daniel Zítka a v záložní řadě vystřídal Andreje Keriče Jiří Kladrubský.

Po hodině hry se domácí fanoušci dočkali vytouženého gólu. Rohový kop Kamila Vacka si zpracoval Leo Kweuke a přesnou hlavičkou pod břevno překonal brankáře Drobisze. Pět minut poté založil rychlý útok Sparty nádhernou přihrávkou za obranu Erich Brabec, Ondřej Kušnír následně vyzval k zakončení Václava Kadlece, tomu se však ve skluzu nepodařilo zakončit přesně.

Jen těsně vedle pravé tyče mířila následně dělovka Lea Kweukeho z osmnácti metrů. Když kamerunský kanonýr v osmasedmdesáté minutě přepouštěl své místo na trávníku Tomáši Pekhartovi, vyprovázel jej obrovský aplaus bezmála deseti tisíc diváků.

Druhého gólu se tak sparťané dočkali až v poslední minutě, kdy penaltu po faulu na unikajícího Tomáše Pekharta s přehledem proměnil Kamil Vacek. A protože sparťanská obrana v čele s bezchybným Danielem Zítkou ve druhé půli hosty do vážnější šance nepustila, připsali si domácí tři body za vítěszví 2:0.

AC SPARTA PRAHA - SK SIGMA OLOMOUC 2:0

Fotky :

Sparta bude mistrem, neztrácí naději letenský spasitel Kweuke

23. dubna 2011 v 10:52 | Zita |  Novinky

Bídný první poločas věstil definitivní předávání žezla. Fotbalisté Sparty po něm mohli doma prohrávat s Olomoucí 0:3 a Plzeň už pomalu začínala chladit šampaňské. Jenže Letenští přežili a po přestávce přece jen tři body urvali. Vítězný gól dal samozřejmě Léonard Kweuke, kamerunský expert na trefy v nouzi. Po výhře 2:0 teď mohou sparťané do pondělí doufat, že Plzeň zaváhá se Slavií.

Dvěma trefami porazil Slavii, skóre otevřel v Mladé Boleslavi, prvním zásahem vytrhl Spartu z mizérie proti Olomouci. Africký obr je letenském spasitelem a drží obhájce ve hře o titul. "Necítím se jako žádný spasitel. Po Vackově penaltě přece skončil zápas 2:0, nebylo to jen o mně," odmítal skromně poklony Léonard Kweuke.

Posunul se už na jedenáct ligových gólů a Letenští se přiblížili k vedoucí Plzni na tři body. Teď mohou doufat, že viktoriáni před pondělním duelem se Slavií přece jen trochu znejistí. "V minulých kolech hráli oni první, vyhráli a my je pak museli stahovat. Teď je to naopak, tak uvidíme, jak se s tím vypořádají. My se však soustředíme hlavně na sebe a další ligové kolo," líčil brankář Daniel Zítka.

Zítka využije svých kontaktů z Belgie
Sparta teď samozřejmě doufá v pomoc svého odvěkého rivala. "Asi zavolám svému kamarádovi z Belgie, ať se snaží," usmíval se gólman v narážce na společné angažmá v Anderlechtu se slávistickým útočníkem Stanislavem Vlčkem.

To Kweuke má jasno. "Uvidíme, jak to bude v pondělí. Ale Sparta stejně bude mistrem. To jsem řekl už dříve a opakuji to znova," ujišťoval kanonýr.

Aby se však Kweuke znovu dostal ke svému dílu, musel se do přestávky najít jiný hrdina. "Nula nula po poločase, to byl pro nás výborný stav. Mohlo to být 0:3... Jen díky Jardovi Blažkovi jsme gól nedostali. Způsobil si však svalové zranění a křičel na lavičku, že vydrží jen do poločasu. Tak jsem se šel rozcvičit," řekl Zítka, který se pak s Blažkem o čisté konto podělil.

Fotka : Sparťan Léonard Kweuke se raduje z gólu proti Olomouci.

Sparťan Léonard Kweuke se raduje z gólu proti Olomouci.

Informace o předprodeji lístků na utkání v Teplicích

20. dubna 2011 v 23:41 | Zita |  Novinky

Předprodej vstupenek na utkání 26. kola Gambrinus ligy s FK Teplice 2.5.2011 v 19.00 hodin bude zahájen v pátek 22.4. na pokladně č.1 ihned po skončení zápasu s Olomoucí.

Dále bude probíhat v týdnu v Zákaznickém centru v obvyklé otevírací době a bude ukončen v pátek 29.4.!!!! Cena vstupenky činí 80Kč.

Pokud nebude již vyprodáno, bude možné vstupenky zakoupit také v den utkání přímo v místě utkání na pokladně u sektoru hostí 1,5 hodiny před výkopem.

Z bezpečnostních důvodů budou všechny vstupenky prodávány pouze na jméno, příjmení a datum narození. Při prodeji vstupenky je podmínkou předložení občanského průkazu (může být i ofocený).

Údaje budou vepsány na vstupenku tzn. že každá vstupenka bude prodána na jiné jméno. Každý návštěvník je povinen dodržovat Návštěvní řád stadionu.

Sparta zvítězila v Mladé Boleslavi 2:1

17. dubna 2011 v 23:39 | Zita |  Novinky

Sparta v rámci 24. kola zavítala na hřiště Mladé Boleslavi. Do vedení poslal v prvním poločas hosty Leo Kweuke. Po hodině hry vyrovnal Jan Chramosta, ale dvě minuty poté vrátil vedení Spartě Libor Sionko a Sparta vyhrála 2:1. Na vedoucí Viktorii Plzeň tak ztrácí šest bodů.

Hned v první minutě svým typickým důrazem vybojoval Leo Kweuke roh, po kterém hlavičkoval Zápotočný, Andrej Kerič ale jeho nechtěnou přihrávku na zadní tyči netrefil. Zápas nabral hned od začátku ostré tempo. V páté minutě centroval Sionko, hlavičku Kweukeho vyškrábl brankář Šeda.

Hned na druhé straně o pár vteřin později zahrozil střelou z pravé strany Alexander Mendy. Míč minul branku jen o kousek. Střelec dvou branek v derby se Slavií Leo Kweuke byl dál při chuti a pral se s vysokým Adrianem Rolkem. V sedmé minutě se přes něj prodral až do pokutového území, ale střelu nasměroval mimo tři tyče.

Na začátku desáté minuty opět pronikl Libor Sionko po straně, centrem našel znovu Keriče, který míč ovšem poslal nad prázdnou bránu. To už byla třetí velká sparťanská šance. Po dvaceti minutách hry se postarali o rozruch především domácí diváci, kteří spílali rozhodčímu za udělení žluté karty domácímu Kyselovi, jenž sestřelil skluzem Marka Matějovského.

Střední záložník byl také u zrodu vedoucího gólu Sparty v 36. minutě. U vlastní branky vybojoval míč, vyslal dopředu Lea Kweukeho, který svedl souboj se stoperem Dimitrovskim. Z autu se poté dostal míč ke Kadlecovi, ten narazil Matějovskému, který se s míčem dlouho nemazlil a nacentroval do vápna. Andrej Kerič hlavou na zadní tyči přiťukl na malé vápno Kweukemu a ten se zblízka hlavou nemýlil - 1:0 pro Spartu.

Boleslav zahrozila před poločasem trestným kopem po faulu na Kuliče, ale centr Fabiána i následný míč z druhé strany zlikvidoval Jaromír Blažek. První poločas tak skončil vedením letenského týmu.

Domácí tým se dočkal vyrovnání v 63. minutě. Jaromír Blažek nejprve doběhl míč a zahrál jej na autové vhazování. Z něj se dostal míč do pokutového území a po krátkém závaru a okopávání se odrazil k Janu Chramostovi, který jej dotlačil do branky - 1:1.

Nerozhodný stav vydržel velice krátce. V 65. minutě Kweuke našel Keriče, který přihrávkou přes celé pokutové území našel na zadní tyči Sionka. Ten ve skluzu poslal míč do sítě - 2:1. Libor Sionko devět minut po svém gólu dohrál, když ho vystřídal Martin Abena. Krátce na to se proháčkoval až před pokutové území Václav Kadlec, ale svou střelou branku minul.

Fotky :

Tomáš Řepka dostal trest na dva zápasy

15. dubna 2011 v 10:30 | Zita |  Novinky

Disciplinární komise ČMFS potrestala Tomáše Řepku na dva zápasy za gesta směrem k jabloneckým fanouškům. První utkání si odseděl už při pondělním derby se Slavií. Sparta se bez svého kapitána musí obejít ještě v neděli v Mladé Boleslavi.

"Tomáš Řepka i Sparta trest přijímají a nebudeme se proti němu odvolávat k Odvolací a revizní komisi ČMFS," řekl bezprostředně po verdiktu tiskový mluvčí Sparty Ondřej Kasík.

"Tomáš na svou obhajobu zopakoval to, co přinesla média v průběhu minulého týdne. Tedy, že si uvědomuje své provinění, ale jednal tak kvůli urážkám na adresu jeho partnerky a výhružkám smrtí synovi."

Statistiky nehoním, chci hlavně pomáhat týmu

12. dubna 2011 v 19:26 | Zita |  Novinky

Čtyři zápasy ho míjelo střelecké štěstí. Kamerunský útočník Leo Kweuke jej ale našel v tu nejvhodnější dobu. V pondělním derby proti Slavii v GENERALI Areně sestřelil odvěkého rivala dvěma góly v rozmezí dvou minut.

Důvod, proč se v předešlých čtyřech kolech neprosadil, je podle Kweukeho jednoduchý. "Mám to o dost těžší než na podzim, obránci si mě víc hlídají," prozradil po pondělním utkáním, ve kterém napodobil svého ex-parťáka z útoku Bonyho Wilfrieda, který rozhodl gólem podzimní derby v Edenu.

"Vypadá to jako dobrý výkon, když dá člověk dva góly. Ale nemyslím si, že by to byl můj nejlepší výkon ve sparťanském dresu. Ve druhé půli už jsem byl dost unavený a už mi to nešlo tak, jak bych si představoval," prohlásil Leo po zápase.

"Jsem však moc spokojený, stejně jako kdokoliv jiný, kdyby se mu v takovém zápase podařilo vstřelit dva góly. Rád sem pomohl týmu k důležitému tříbodovému zisku," pokračoval. Kweuke nebyl daleko od vstřelení třetí branky. Krátce po zvýšení na 2:0 totiž vybojoval míč, obránce nechal na zemi a znovu běžel směrem k soupeřově bráně. Druhý stoper ho však napadal, a tak zvolil tvrdou střelu z dálky. Míč musel brankář Vaniak vyrazit na rohový kop.

Ve střelecké tabulce si polepšil na devět branek. Na nejlepšího střelce soutěže, spoluhráče Tomáše Pekharta, ztrácí už jen čtyři přesné zásahy. "Určitě nehoním statistiky, mým úkolem je pomáhat mužstvu, abychom vyhrávali," vysvětlil.

"Ani ta má střela ze střední vzdálenosti nijak nesouvisela s tím, že jsem usiloval o hattrick. Tu situaci jsem v dané chvíli takhle vyhodnotil," uvedl.
Kamerunský útočník byl nadšený z atmosféry, která v GENERALI Areně panovala. Chvíli byl ale rozzlobený na hlavního rozhodčího Královce, který neodpískal faul slávistického obránce Kaufmana. "Dostal jsem se před obránce, ale ten po mě sáhnul a držel mě za dres," dodal. Již následující neděli může v Mladé Boleslavi přidat další góly.

Fotky :

Derby rozhodl Leo Kweuke

12. dubna 2011 v 19:13 | Zita |  Novinky

Zápas o naději na obhajobu mistrovského titulu. To mělo být nejslavnější pražské derby mezi Spartou a Slavií. Letenští potřebovali nutně vyhrát, aby udrželi schůdnou ztrátu na vedoucí Plzeň, Vršovičtí zase toužili prodloužit jarní sérii bez porážky. Zápas o vládce Prahy zvládli lépe domácí, výhru 2:0 zařídil Leo Kweuke.

V domácí sestavě chyběl potrestaný Tomáš Řepka, jehož místo zaujal Tomáš Zápotočný. Do zálohy se vrátil Martin Abena, v útoku se vedle Lea Kweukeho představila rychlá křídla Václav Kadlec a Andrej Kerić. Hosté nastoupili s jediným klasickým útočníkem Horou, Pospěch zůstal pouze na lavičce.

Hned po minutě hry se hosté dostali do dobré možnosti, Janda ale z několika metrů pálil vedle branky. Rudí odpověděli nebezpečnou standardkou, kterou zakončil nadějnou hlavičkou Leo Kweuke. Balon skončil těsně vedle Vaniakovy tyče. O několik minut později byl kamerunský forvard úspěšnější. Matějovského pěkný centr z rohového kopu vrátil do ohně Zápotočný a Kweuke mířil přesně k tyči - 1:0! Za necelých 180 vteřin už byl sparťanský náskok dvojnásobný. Leo Kweuke se dostal k Matějovského přihrávce, obtočil se kolem obránce a milimetrově přesnou ranou Vaniaka donutil znovu lovit míč ze sítě - 2:0! Sešívaní se z úvodního šoku vzpamatovali až po dalších deseti minutách. Koreš se ocitl ve velmi nadějné pozici, přízemní střelou ale naštěstí minul. Deset minut před půlí musel kvůli zdravotním problémům vystřídat Marek Matějovský, jeho náhradník Jiří Kladrubský se uvedl tvrdou ranou, kterou ale dokázal Vaniak zkrotit. Slavia mohla těsně před půlí z ničeho nic snížit, Jaromír Blažek ovšem vychytal Černého.

Po pauze se nejprve snažil snížit Kisel, jeho rána z úhlu ale proletěla zhruba metr nad brankou. Václav Kadlec mířil na druhé straně daleko lépe, Vaniak byl ale u tyče včas a míč vyrazil. Hosté se ze všech sil snažili s výsledkem něco udělat, buď ale centrovali do míst, kde vládli Erich Brabec s Tomášem Zápotočným, nebo se jim nedařilo trefovat prostor mezi tyčemi (Kisel, Janda, Hora). Přesto se Petroušovi svěřenci málem dočkali, po rohovém kopu dokázali hlavou trefit spojnici břevna a tyče, podle sudích se ale míč odrazil před brankovou čáru a skóre se tak neměnilo. Výsledek 2:0 vydržel až do konce

Derby 2:0 Pro Spartu

11. dubna 2011 v 23:30 | Zita |  Zápasy

AC SPARTA PRAHA VS SK SLAVIA PRAHA

Dnešní derby AC Sparta Praha vyhrála 2:0 Léonard Kweuke dal dva krásné goly během tří minut.Tak dál vítěztví svému týmu. AC Sparta Praha jen tak dál.

9. dubna 2011 v 14:33 | Zita |  Novinky
Zkušený stoper Sparty Erich Brabec nastoupí v pondělí proti svému bývalému klubu a doufá, že zápas proti Slavii se svými spoluhráči dotáhne do vítězného konce. Věří, že se to podaří i bez potrestaného kapitána Tomáše Řepky.

Sparta i kvůli dvěma jarním zaváháním proti Plzni a Jablonci ztráci na vedou západočeský celek devět bodů, když páteční duel prvního a třetího týmu tabulky skončil remízou 1:1. V případě pondělního vítězství v derby může Brabec a spol. stáhnout náskok Plzně na šest bodů

"Situace došla tak daleko, že derby už rozhodně pustit nemůžeme. Vnímám zápas tak, že by to mohl být zlom celého jara," prohlásil Erich Brabec na pátečním dopoledním setkání s novináři. řekl Brabec na dnešním setkání s novináři.

Pondělní duel proti týmu, kterému ještě před dvěma lety dělal kapitána a slavil s ním dva tituly za sebou, už prý nebere nijak prestižně. Hlavou se mu honí spíš současné problémy Sparty. Brabec ani v nejhorším scénáři nepočítal s tím, že se Spartě situace tak vymkne z rukou.

Místo toho, abychom naháněli Plzeň, tak se musíme dívat i na soupeře, kteří na nás dotírají zespodu. Takže nejde už jen o to, že ztrácíme na Plzeň. Tohle jsme si v zimní pauze nepřipouštěli," řekl Brabec, jehož tým má před třetím Jabloncem už jen dvoubodový náskok. "Derby se Slavií musíme odehrát mnohem lépe než poslední zápas v Jablonci, kde jsme to herně ani výsledkově nezvládli. Snad jsme se poučili," pokračoval Brabec.

Ten i nadále věří, že se náskok Viktorie na vedoucím místě dá dohnat. "Pořád mám před očima sezonu ve Slavii před třemi lety, kdy jsme tři kola před koncem na Spartu ztráceli čtyři body a stejně nakonec titul ještě urvali. Takže ztracené není nic. Ale musíme se zvednout," nabádal Brabec.

V pondělním derby nastoupí ve stoperské dvojici s Tomášem Zápotočným, který nahradí potrestaného Tomáše Řepku. "Mrzí nás to, protože Řepa na hřišti chybět bude. Je to škoda pro nás i pro něj. Udělal chybu a on sám to ví. Je potrestaný tím, že nemůže hrát derby, které je pro něj největším zápasem," dodal Brabec.

Tomáš Řepka nebude v pondělí hrát derby

9. dubna 2011 v 14:12 | Zita |  Novinky
Spartu čeká v pondělí večer pražské derby s odvěkým rivalem Slavií. Po prohře v Jablonci nastoupí letenský tým s několika změnami. Hlavní změna bude na postu stopera, kde bude chybět kvůli pozastavení závodní činnosti Tomáš Řepka. Nahradí jej Tomáš Zápotočný. Do sestavy se může vrátit Ondřej Kušnír, který už je po zdravotních problémech fit

Svěřenci generální sportovního manažera Jozefa Chovance prohráli minulou sobotu v Jablonci po nepovedeném výkonu. V pondělí večer vyběhnou na hrací plochu GENERALI Areny v jiné sestavě. Trenéři plánují změny.

"Souviset budou především se složením záložní řady, která v Jablonci nehrála podle našich představ. Máme na víc, než jsme předvedli. Náš výkon se nám nelíbil, málo jsme kombinovali, chybělo mi víc odvahy a zarputilosti. A když nejsme spokojení, tak ke změnám dochází," řekl na páteční tiskové konferenci Jozef Chovanec. "Kdybychom zopakovali stejný výkon i proti Slavii, nestačilo by nám to. My si naopak přejeme, aby nás dobrý výsledek v derby nastartoval do konce ligy," uvedl.

Je možné, že kromě změn na jednotlivých postech, dojde i ke změně rozestavení. V Jablonci hrála Sparta systémem 4-4-2. Konkrétní změny neprozradil. Jistá je tedy jen absence kapitána Tomáše Řepky, kterého nahradí Tomáš Zápotočný. Zdravotně v pořádku je také Ondřej Kušnír.

Řepkova absence je velká komplikace, protože na něm naše defenzivní hra z velké části stojí. Když hraje, příliš neinkasujeme. Ale už v zimě jsme udělali taková opatření, abychom měli alternativy pro případ, že někdo ze sestavy vypadne," připomněl Chovanec lednové příchody Zápotočného s Ondřejem Švejdíkem.

Do derby jdeme s jasným cílem, kterým je vítězství. Také naše postavení nás před derby staví do role favorita, ale také dobře víme, že v zápasech Sparty se Slavií se na to nehraje," pokračoval Chovanec. "Nemáme to už ve vlastních rukou, ale dokud existuje šance, musíme bojovat. Zároveň ale bezpodmínečně musíme zvládat naše zápasy a to se týká hned toho prvního se Slavií," dodal Jozef Chovanec, který stejně jako jeho svěřenci očekává vyprodaný stadion a parádní diváckou kulisu.

Funkce : Generální sportovní manažer

Charakteristika : Bývalý vynikající fotbalista započal svou hráčskou kariéru na rodném Slovensku, odkud se přes Púchov dostal až do Chebu. Tam si ho také vyhlédla pražský Sparta, se kterou Chovanec svou kariéru nakonec spojil. Po sedmi mistrovských titulech se stěhoval do Eindhovenu, kde s místním PSV taktéž slavil úspěchy. Svou trenérskou kariéru nastartoval ve Spartě, pokračoval v Příbrami a Krasnodaru, úspěšně také vedl národní mužstvo. Na Letné dále působil jako prezident klubu, na trenérskou židli se naposledy vrátil v roce 2008.

Foto Jozef Chovanec :

Martin Hašek

Informace :
Datum narození : 11. 10. 1969
Místo narození : Pardubice
Funkce : První trenér

Charakteristika : Bývalý záložník během své kariéry prošel Austrií Vídeň, Sturmem Graz, Dynamem Moskva nebo Slovanem Liberec, nejkrásnější léta ale prožil v rudém dresu. S aktivním fotbalem skončil v roce 2007 v Příbrami, odkud se přesunul zpět na Letnou, kde působil u rezervního týmu jako asistent Jana Kmocha. S ním teď působí v trenérském tandemu u prvního mužstva.

Foto Martin Hašek :

Jan Kmoch

Informace :
Datum narození : 19. 9. 1951
Místo narození : Praha
Funkce : Druhý trenér

Charakteristika : Jan Kmoch si vybudoval renomé především jako úspěšný kouč mládežnických mužstev. Může se pochlubit zajímavou trenérskou zkušeností z Dubaje, kde pracoval jako šéftrenér mládeže a následně jako asistent Ivana Haška v klubu Al Wasl. U týmu Al Khaleej dokonce působil jako hlavní trenér. Po návratu do ČR na sebe upozornil především jako trenér reprezentačních výběrů do 16, 17 a 18 let. Po angažmá u sparťanské rezervy a prvního mužstva Českých Budějovic zakotvil ve Spartě v trenérském tandemu s Martinem Haškem.

Funkce : Trenér brankářů

Charakteristika : Stejskalovy hráčské kroky zamířily do Sparty přes Zbrojovku Brno. S letenským mužstvem získal šest mistrovských titulů a následně odešel v roce 1990 do anglického Queens Park Rangers. Do Sparty se následně vrátil až v roce 2000, když se stal trenérem brankařů. Na této pozici působí na Letné dodnes.